Wystapienie na kongresie „Miasto – Woda – Jakość życia 2021″

243841643_1031530144249158_6885818917417091038_n

Zapraszamy na kongres „Miasto – Woda – Jakość życia 2021″ w dniu 25.10.2021 r. na którym wystąpimy o godz. 17:15. pod hasłem „Woda – jakość życia we Wrocławiu”. To doskonała okazja, aby przyjrzeć się wyzwaniom oraz szansom dotyczących relacji zachodzących między środowiskiem wodnym, a środowiskiem miejskim. Do zobaczenia.

25-26 października 2021 to dni, które każda osoba związana z tematyką wody powinna zapisać sobie w kalendarzu! III edycja Międzynarodowego Kongresu “Miasto – Woda – Jakość Życia” to doskonała okazja, aby przyjrzeć się wyzwaniom oraz szansom dotyczących relacji zachodzących między środowiskiem wodnym, a środowiskiem miejskim.

Kongres odbędzie się w formule hybrydowej, stacjonarnie na Stadionie Miejskim we Wrocławiu oraz online na specjalnej platformie streamingowej. Zarówno uczestników stacjonarnych, jak i online obowiązuje darmowa rejestracja dostępna na oficjalnej stronie, gdzie również można zapoznać się z aktualnym programem wydarzenia.

LINK: www.watercity.com.pl

Tegoroczna edycja skupi się na trzech głównych obszarach tematycznych:

MIASTO:
1) Świadczenia ekosystemów w miastach
2) Efekt miejskiej wyspy ciepła i konsekwencje fal upałów

WODA:
3) Opady intensywne i miejskie powodzie błyskawiczne
4) Nie lej wody niepotrzebnie! Sterowanie popytem i podażą wody w mieście

JAKOŚĆ ŻYCIA:
5) Woda i zdrowie (Bluehealth)
6) Drogi wodne w Europie: Dunaj

Na tegorocznym Kongresie odbędzie się również premiera dwóch raportów:

● Water City Index 2021, rankingu miast, w którym oceniono rozwój metropolii, dużych i średnich miast w Polsce pod względem efektywności gospodarowania zasobami wody:

https://oees.pl/water-city-index-2020/

● Opracowanie wniosków z obrad “Eksperckiego Wodnego Stołu Wodnego”, który przedstawia główne wyzwania w Polsce w zakresie: zagrożenia susz i powodzi, gospodarowanie wodą w mieście i na wsi oraz zarządzanie polityką wodną:
○ https://watercity.com.pl/okraglystol2021/

Kongres to doskonała okazja do podjęcia rozmów na temat wyzwań, którym na co dzień obecne społeczeństwo musi stawić czoła. Światowa pandemia nie sprawiła, że zagrożenia związanie z wodną i klimatem zniknęły. Konieczna będzie, więc analiza wskazująca złożoność środowiskowych aspektów gospodarki wodnej. Powinna ona uwzględniać elementy takie jak: systemy zaopatrzenia, produkcji i dystrybucji, brać pod uwagę zagrożenia dla źródeł wody, niszczycielską siłą żywiołu, wpływ czy ryzyko suszy.

Organizatorami Kongresu są:
● Miasto Wrocław
● MPWiK we Wrocławiu
● Open Eyes Economy
● Fundacja GAP w Krakowie
● Convention Bureau Wrocław

Kongres oraz powstałe raporty odbywają się w ramach cyklu Open Eyes Economy On Tour wchodzącego w skład wydarzeń poprzedzających VI Międzynarodowy Kongres Ekonomii Wartości – Open pen Eyes Economy Summit, który odbędzie się w dniach 16-17 listopada 2021 w Centrum Kongresowym ICE Kraków oraz online na platformie Live OEES. Więcej na www.kongres.oees.pl