Odrzańskie Opowieści – bezpłatne spływy kajakowe „Poznaj Wrocław z perspektywy rzeki”

1080_1080_odrzanskie_opowiesci-—-kopia

Odrzańskie Opowieści – bezpłatne spływy kajakowe „Poznaj Wrocław z perspektywy rzeki”

Popłyń kajakiem i poznaj Wrocław z zupełnie nowej perspektywy – z perspektywy rzeki! Bezpłatne Spływy Kajakowe „Poznaj Wrocław z perspektywy rzeki” z Przewodnikiem prowadzone na rzekach Odra i Oława połączone są z edukacją kulturalną i historyczną dorosłych, seniorów, dzieci i młodzieży.

Uczestnicy wraz z Przewodnikiem będą poznawać miasto Wrocław z perspektywy rzeki. Oglądając miasto z kajaka uczestnicy będą mogli odkryć niezwykłe miejsca, wzbogacać swoją wiedzę na temat Odry, Oławy i Wrocławia oraz napawać się relaksującą atmosferą towarzyszącą każdemu pokonywanemu węzłowi na rzece.

To Odra ukształtowała Wrocław – bez niej nasze ukochane miasto wyglądałoby zupełnie inaczej.

= KACZKA MARYLA I INNE STWORY =
Pływając po rzece prosimy abyście pamiętali, że człowiek jest w tym miejscu tylko gościem. Rzeka to dom wielu stworów i to one są najważniejsze. Kaczka Maryla, Czapla Agata, Karpica Karolina, Sum Grześ, Łabędź Franek, Wydra Maja, Wrona Ania czy Pajęczyca Klaudia to tylko niektóre z nich. Prosimy zachowujcie ciszę i nie róbcie fal.

= ODRATEKA =
Na pokładzie Odra Centrum znajduje się również Odrateka, w której pogłębicie swoją wiedzę na temat żeglugi i pięknej historii Wrocławia związanej z rzeką. Zgromadziliśmy masę pamiątek wodniackich, kajaki mistrzów i wiele ciekawostek. Nasza Fundacja OnWater.pl gromadziła je przez lata a teraz dumnie pokazujemy je całemu światu. Róbcie zdjęcia, oznaczajcie „Odra Centrum” w socjalach a my udostępnimy to na naszych kanałach.

= WIĘCEJ O ODRZE =
W naszych pięknych salach edukacyjnych zdobędziecie wiedzę o wodzie, rzece i środowisku. Poznacie Księżniczki w akwarium, zachwycicie się Akademią Węzłów, zobaczycie niesamowite zielone ściany zasilane akwariami i dowiecie się jakie znaczenie ma rzeka dla Was, Wrocławia i całego ekosystemu. Zapraszamy w przyszłości grupy szkolne, przedszkolne, firmy i grupy zorganizowane na ciekawe warsztaty edukacyjne w Odra Centrum:
https://odracentrum.org/warsztaty/

= Odra Centrum =
Ośrodek edukacyjno-kulturalny zbudowany przez Fundację OnWater.pl, w którym realizowane są projekty edukacyjne dotyczące szerzenia wiedzy na temat Odry, historii, ekologii, ochrony środowiska naturalnego rzek i akwenów. W Odra Centrum podejmowane są również projekty kulturalne i społeczne, mające na celu budowanie tożsamość społeczności lokalnej.
https://odracentrum.org/

= GDZIE =
Odra Centrum, Wybrzeże Juliusza Słowackiego 5B, Wrocław (tuż obok Mostu Grunwaldzkiego)

= KIEDY =
17 kwietnia 2024 (środa) godz. 14:00-15:30
17 kwietnia 2024 (środa) godz. 16:00-17:30

= BEZPŁATNE ZAPISY =
Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Po rejestracji w ciągu 24 godz. otrzymasz od nas potwierdzenie rezerwacji na podany adres e-mail:
https://forms.gle/xXQ7E1qsxXhRjhTG9

 

——————-
PROJEKT REALIZOWANY ZE ŚRODKÓW GMINY WROCŁAW www.wroclaw.pl