POMNIK ODRY

Pomnik Odry - Fundacja OnWater.pl

Fundacja OnWater.pl uroczyście odsłoniła POMNIK ODRY w dniu 30 listopada 2016 roku na Bulwarze Piotra Włostowica we Wrocławiu (obok Przystani Kardynalskiej).

 

POMNIK ODRY jest unikatową w skali Europy, precedensową realizacją przestrzenną, prezentującą w formie modelu edukacyjnego, rzekę Odra oraz walory i potencjał Wrocławskiego Węzła Wodnego.

 

Idea stworzenia POMNIK ODRY narodziła się 3 lata temu i z czasem zyskiwała wielu przyjaciół. Model jest adresowany do turystów oraz osób niewidomych i niedowidzących. Jako Fundacja chcieliśmy wnieść skromny wkład w działanie przeciw wykluczeniu osób niepełnosprawnych, umożliwiając im bliższe poznanie walorów Wrocławskiego Węzła Wodnego. Pomnik został odsłonięty, w jednym z najbardziej atrakcyjnych historycznie miejsc, które jest stałym punktem na trasie spacerowej wielu osób.

 

Szlak Odry
Już teraz sygnalizujemy, że POMNIK ODRY jest elementem większego projektu Szlak Odry, którego uruchomienie nastąpi w drugiej połowie grudnia 2016r. Z poszanowaniem tradycji i w ciekawej szacie graficznej zainstalowane zostaną tablice informacyjne z wybranymi obiektami Wrocławskiego Węzła Wodnego.

 

 foto. Michał Strokowski www.michalstrokowski.pl

 

 

pomnik_odry_partnerzy

 

wroc

Projekt zrealizowany w ramach PROGRA MU EDUKACYJNEGO nt. OCHRONY ŚRODOWISKA NATURALNEGO RZEK I AKWENÓW WROCŁAWIA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław