Debata „Do czego potrzebna nam Odra?”

441067073_837824855036620_6448973484199640069_n

Zapraszamy na wyjątkową debatę „Do czego potrzebna nam Odra?”. Wspólnie z wrocławskimi organizacjami, przedstawicielami instytucji, NGO, wodniakami, przedsiębiorcami, aktywistami, miłośnikami naszej pięknej rzeki i mieszkańcami Wrocławia spotkamy się właśnie na Odrze aby porozmawiać.

Debata pozwoli zastanowić się nad tym, czy Odra jest wrocławianom potrzebna jako szlak komunikacyjny – a może wyłącznie jako enklawa przyrodnicza? Powinniśmy skupić się na pielęgnowaniu jej znaczenia historycznego czy inwestować w jej rozwój? Czy w jej wykorzystaniu lepiej postawić na biznes czy na ekoturystykę? Każdy będzie mógł wnieść swój wkład w dyskusję na te ważne tematy. Zapraszamy wszystkie środowiska i wszystkich, którym na sercu leży dobro Odry.

= DNI ODRY 2024 =
Debata odbywa się w ramach „Dni Odry 2024″, które mają pokazać, że można – a nawet trzeba – korzystać z tego, co oferuje miastu położenie nad rzeką. Ma także uwrażliwiać wrocławian na problemy środowiska naturalnego. To wydarzenie odbywające się na najpiękniejszych nadodrzańskich terenach promuje Odrę i przylegające do niej tereny jako miejsc wspólne, dostępne dla mieszkańców, stwarzające bogate możliwości spędzania czasu w mieście. Pełny program:
https://www.wroclaw.pl/dla-mieszkanca/dni-odry-2024-miejsca-daty

= Odra Centrum =
Ośrodek edukacyjno-kulturalny zbudowany przez Fundację OnWater.pl, w którym realizowane są projekty edukacyjne dotyczące szerzenia wiedzy na temat Odry, historii, ekologii, ochrony środowiska naturalnego rzek i akwenów. W Odra Centrum podejmowane są również projekty kulturalne i społeczne, mające na celu budowanie tożsamość odrzańskiej.
https://odracentrum.org/

= GDZIE =
Odra Centrum, Wybrzeże Juliusza Słowackiego 5B, Wrocław (tuż obok Mostu Grunwaldzkiego)

= KIEDY =
23 maja (czwartek) godz. 17:00-19:00

= WSTĘP JEST WOLNY – NIE JEST WYMAGANA REJESTRACJA =