Electric Muscle Odra Cup (E-MOC) Premiera elektrycznych łodzi w Odra Centrum!

EMOC — kopia

Premiera elektrycznych łodzi w Odra Centrum! Elektromobilność to rewolucja na wielu polach, która odbywa się również na rzece! ELECTRIC MUSCLE ODRA CUP (E-MOC) to pokazy sportowe, prezentacja elektrycznych łodzi i wspaniała zabawa dla każdego!

To pokaz możliwości łodzi elektrycznych (cisza, brak spalin, zwrotność), warsztaty edukacyjne a także bezpłatne rejsy i kajaki dla każdego! Poznaj Odrę i zalety elektromobilności w sposób kompleksowy, pływaj i baw się przez cały dzień!

Zapraszamy mieszańców Dolnego Śląska z rodzinami – to będzie wyjątkowy dzień w Odra Centrum!

PROGRAM ELECTRIC MUSCLE ODRA CUP (EMOC)

10:00-14:00 – Pokaz nowych łodzi elektrycznych we flocie Odra Centrum

14:00-15:00 – Oddanie elektrycznych łodzi do eksploatacji:
– Elektryczny Balet Odrzański – unikalny pokaz możliwości łodzi elektrycznych na wodzie, ich osiągów, mocy i zwrotności
– Strong Boat – próba sił między łodziami elektrycznymi a spalinowymi
– Głośno-Cicho – porównanie głośności (dB) łodzi elektrycznych i spalinowych
– Przeciąganie Ciężarów Na Wodzie – unikalna rywalizacja pomiędzy łodziami elektrycznymi i spalinowymi. Kto wygra? My już wiemy

10:00-18:00 – Bezpłatne kajaki dla każdego – popływaj i poznaj Wrocław z perspektywy rzeki. Bezpłatne zapisy: https://przystan.asysto.pl/

11:00-16:30 – Mała Szkutnia – wspaniały warsztat edukacyjny dla dzieci, na którym każdy może poznać historię żeglugi, obsługę narzędzi i samodzielnie zbudować własną łódkę, którą zabierze do domu!

16:00-18:00 – Bezpłatne rejsy łodziami elektrycznymi ze sternikiem. Prezentacja ich przewagi (cisza, brak spalin, zwrotność) i wspaniała przygoda na Odrze. Bezpłatne zapisy: https://przystan.asysto.pl/

To będzie wyjątkowa niedziela w Odra Centrum!

Odra Centrum
Ośrodek edukacyjno-kulturalny zbudowany przez Fundację OnWater.pl, w którym realizowane są projekty edukacyjne dotyczące szerzenia wiedzy na temat Odry, historii, ekologii, ochrony środowiska naturalnego rzek i akwenów. W Odra Centrum podejmowane są również projekty kulturalne i społeczne, mające na celu budowanie tożsamość społeczności lokalnej.
https://www.facebook.com/Odra-Centrum-987379764799211/
https://www.instagram.com/odra_centrum/
https://odracentrum.org/

GDZIE
Odra Centrum, Wybrzeże Juliusza Słowackiego 5B, Wrocław (tuż obok Mostu Grunwaldzkiego)

KIEDY
Niedziela 1 października 2023 godz. 10:00-18:00

ZAPRASZAMY SERDECZNIE

Wydarzenie sfinansowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, ze środków Dolnośląskiego Funduszu Odrzańskiego, w ramach projektu: „Zrównoważony transport rzeczny – pakiet działań edukacyjnych i promocyjnych, połączony z doposażeniem w elektryczny sprzęt pływający, na potrzeby działań społecznych na rzece Odrze”
https://dolnyslask.pl/