Warsztaty w Odra Centrum

Warsztaty_Odra_Centrum

Nareszcie! Po latach budowy i wysiłku możemy zaprosić Was na warsztaty w Odra Centrum. Warsztaty dedykowane są rodzinom, grupom przyjaciół, znajomych i współpracowników. Cumujemy tuż obok Mostu Grunwaldzkiego a widoki z okien są oszałamiające. Wybierzcie warsztaty dla siebie i spędźcie fantastyczny czas na wodzie. Ahoj!

Dodatkowe bonusy!

  • Dla większych grup przygotujemy ofertę specjalną, prosimy o kontakt
  • Rodzice i opiekuni podczas warsztatów mogą odpocząć i poczekać w wyjątkowej strefy relaksu na wodzie :-)

Mała Szkutnia!

Mala_Szkutnia_warsztaty_03
Mala_Szkutnia_warsztaty_05
Mala_Szkutnia_warsztaty_06
Mala_Szkutnia_warsztaty_04
Mala_Szkutnia_warsztaty_01
Mala_Szkutnia_warsztaty_02

Podczas Małej Szkutni nabywamy ogrom wiedzy z zakresu fizyki zupełnie bezboleśnie. Uczestnicy budują modele łodzi z ekologicznych materiałów, takich jak kora, patyki, korki, sznurek i recyklingowe tkaniny. Podczas tego procesu w praktyczny sposób dowiadują się czym jest balans, wyporność, prawo Archimedesa, a także czym się różni drzewo od drewna. Ponadto nabywają manualne umiejętności w wyjątkowym warsztacie. Każdy uczestnik będzie mógł przetestować, czy jego łódka unosi się na wodzie, a następnie zabrać ją do domu!

Dostępne terminy >>

Rezerwacja: tel. 512 40 60 60 e-mail: zapisy@onwater.pl

Akademia Węzłów

Nowy-1
Akademia_Wezlow_warsztaty_04
Akademia_Wezlow_warsztaty_02
Akademia_Wezlow_warsztaty_01
Akademia_Wezlow_warsztaty_05
Akademia_Wezlow_warsztaty_03

Co to jest węzeł i czym różni się od supła? Jaki splot pozwoli nam połączyć dwie liny, a jaki powiesić huśtawkę na drzewie? Wiązanie węzłów nie jest zarezerwowane wyłącznie dla żeglarzy. Uczestnicy naszych warsztatów nauczą się wiązać najważniejsze z nich, a także poznają ich praktyczne zastosowanie w życiu codziennym. Zdobyta wiedza powoli nie tylko poprawnie zacumować łódź, ale także samodzielnie sporządzić unikatową bransoletkę lub brelok, które po warsztatach można będzie zabrać ze sobą. Warsztaty przeznaczone zarówno dla dorosłych, którzy chcieliby przy dobrej zabawie opanować techniki wiązania węzłów, jak i dla dzieci, które będą miały okazję rozwinąć zdolności manualne i techniczne oraz poprawić koncentrację.

Dostępne terminy >>

Rezerwacja: tel. 512 40 60 60 e-mail: zapisy@onwater.pl

Warsztaty fotograficzne

warsztaty_fotografii_05
warsztaty_fotografii_04
warsztaty_fotografii_02
warsztaty_fotografii_03
warsztaty_fotografii_01

Fotografia to sztuka i fizyka jednocześnie. Czy nie ciekawiło Was, co tak naprawdę stoi za pięknymi kadrami z mediów społecznościowych? Jak samemu uzyskać efekt rozmazanego tła w każdym aparacie? Co się stanie, gdy wrzucimy aparat do wody? A w końcu – jak tworzyć zachwycające zdjęcia? Zapraszam na teoretyczno-praktyczne warsztaty, na których poznacie historię fotografii (będzie treściwie i ciekawie, obiecuję), dowiecie się jak działa cyfrowy aparat fotograficzny, w jaki sposób możemy wpływać na proces tworzenia zdjęcia i wiele, wiele więcej. Czymże byłyby te informacje, gdybyście nie mogli wypróbować ich w praktyce! Każdy z Was będzie tworzył własną sztukę dzięki najnowszym, profesjonalnym aparatom firmy Olympus. Podczas tworzenia zdjęć, nauczycie się jak na światło i obraz wpływa woda (tak, będziemy fotografować pod wodą!), jak tworzyć za jej pomocą interesujące i ciekawe kadry. Poznacie zasady w fotografii makro i fotografii przyrodniczej. Na koniec, każdy z Was będzie miał możliwość wydrukowania kilku swoich najlepszych zdjęć stworzonych na warsztatach, na naszej profesjonalnej drukarce fotograficznej. Warsztaty prowadzi Karol Kuchciński >>

Dostępne terminy >>

Rezerwacja: tel. 512 40 60 60 e-mail: zapisy@onwater.pl

Makrama

Makrama_warsztaty_06
Makrama_warsztaty_01
Makrama_warsztaty_03
Makrama_warsztaty_05
Makrama_warsztaty_04
Makrama_warsztaty_02

Makrama to starożytna technika plecenia sznurków bez użycia narzędzi. Sama nazwa pochodzi z Arabii, a słowo ‚migramah’ oznacza frędzle. Znając zaledwie kilka podstawowych węzłów, można stworzyć piękną ozdobę ścienną, wiszący kwietnik, siatkę na zakupy czy nawet elegancką torebkę. Podczas dwugodzinnych zajęć uczestnicy opanują podstawowe sploty, które staną się podstawa do wykonania plecionki. Makramy wykonamy na patyku wyłowionym z wody, każdy uczestnik zabierze swoje dzieło do domu. Stanie się ono piękną dekoracją. Podczas zajęć uczestnik nauczy się: słupek z węzłów płaskich, słupek spiralny, motylek. Warsztaty prowadzi Warsztaty prowadzi MiPasuje.pl >>

Dostępne terminy >>

Rezerwacja: tel. 512 40 60 60 e-mail: zapisy@onwater.pl

Warsztaty przyrodniczo-artystyczne

Warsztaty_artystyczno-przyrodnicze_03
Warsztaty_artystyczno-przyrodnicze_02
Warsztaty_artystyczno-przyrodnicze_04
Warsztaty_artystyczno-przyrodnicze_01

Połączenie edukacji przyrodniczej z zajęciami plastycznymi pozwoli dzieciom w łatwy sposób przyswoić wiedzę przyrodniczą, jednocześnie rozwijając ich zdolności manualne/artystyczne. Każdy z warsztatów rozpoczyna się pogadanką z wykorzystaniem pomocy dydaktycznych.
Dzieci zapoznają się z podstawowymi zasadami pracy w glinie – materiale naturalnym, ekologicznym i bezpiecznym – jednocześnie przyswajając sobie wiedzę przyrodniczą poprzez wykonywanie m.in. tropów zwierząt, odcisków roślin i skamieniałości. Dzieci ozdobią prace kolorowymi angobami. Praca w glinie rozwija zdolności manualne, ma także właściwości terapeutyczne, wycisza i relaksuje. Prace będą wypalane w piecu ceramicznym. Warsztaty prowadzi Mała Niedźwiedzica >>

Dostępne terminy >>

Rezerwacja: tel. 512 40 60 60 e-mail: zapisy@onwater.pl

TIE-DYE – barwienie tkanin

Warsztaty_TIE-DYE_01
Warsztaty TIE-DYE
Warsztaty TIE-DYE
Warsztaty TIE-DYE
Warsztaty_TIE-DYE_03
Warsztaty TIE-DYE

Tie-dye to zdobywająca coraz większą popularność technika barwienia tkanin. Podczas warsztatów uczestnicy mogą stworzyć oryginalny wzór na wielokrotnego użytku torbę na zakupy czy plecak-worek, który po warsztatach mogą zabrać ze sobą. Każdy uczestnik może również nadać nowy, niepowtarzalny wygląd własnym przyniesionym przez siebie starym koszulkom i innym materiałom, które przerobić mogą na jedyny w swoim rodzaju obraz. Proces barwienia jest świetną zabawą, rozwijającą wyobraźnię i kreatywność, przy której nabywamy wiedzę nie tylko o mieszaniu kolorów, ale też o tym jak zwinięcie tkaniny wpływa na wzór, który uzyskamy. Ostateczny efekt często jest niespodzianką, co czyni technikę tym bardziej ciekawą i wciągającą.

Dostępne terminy >>

Rezerwacja: tel. 512 40 60 60 e-mail: zapisy@onwater.pl

Warsztaty Druk 3D

Warsztaty Druku 3D
warsztaty_druk_3DIMG_20210127_145438_1
Warsztaty Druku 3D
warsztaty_druk_3D_3

Warsztaty to cykl zajęć stacjonarnych lub zdalnych mających na celu rozwój umiejętności dzieci, takie jak krytyczne myślenie, zdolność do samodzielnego rozwiązywania problemów oraz kreatywne myślenie. W trakcie trwania warsztatów, dzieci zapoznają się z podstawowymi zasadami obowiązującymi w technologii druku 3D, nauczą się podstaw modelowania grafiki trójwymiarowej oraz zrealizują wspólny projekt, który zostanie wydrukowany przez nasze drukarki 3D! Zajęcia prowadzone będą w formie luźnej i kreatywnej zabawy i wykładów, podczas których dzieci będą miały okazję spróbować swoich sił w rysowaniu długopisem 3D, oraz projektowaniu modelu 3D w programie komputerowym, a także przeanalizują budowę i działanie prawdziwego robota kartezjańskiego, jakim jest drukarka 3D.

Dostępne terminy >>

Rezerwacja: tel. 512 40 60 60 e-mail: zapisy@onwater.pl

Wyprawa ekologiczna

103650796_391502471785678_6634699059895121908_n
123753908_2846603365561656_6452808562322811164_n

Trasa: Odra Centrum, ul. Wybrzeże Słowackiego 5b – Park na Niskich Łąkach. Serdecznie zapraszamy na ekologiczne spacery wzdłuż rzeki Oławy, łączące pozytywny wpływ dla zdrowia poprzez kontakt z naturą oraz dobre praktyki w dziedzinie ekologii. Będziemy wspólnie aktywnie poznawać otoczenie rzeki Oławy, przytulać drzewa, patrzeć na wodę, czerpać korzyści dla zdrowia poprzez kontakt z naturą i ćwiczenia fizyczne na świeżym powietrzu, a także wspólnie zadbamy o czystość nad rzeką (każda osoba otrzyma sprzęt do zbierania odpadów: rękawiczki, worek, chwytak). W chłodniejsze dni zachęcamy do zabrania ze sobą termosu z ciepłą herbatą. Warsztaty prowadzi Mała Niedźwiedzica >>

Dostępne terminy >>

Rezerwacja: tel. 512 40 60 60 e-mail: zapisy@onwater.pl

Robotyka

robotyka3
robotyka2
robotyka1

Bo Inżynier to zawód przyszłości! O tym, że robotyka to przyszłość wie nawet dziecko ?. Szczególnie dla młodych dzieci (6-11 lat) Odra Centrum przygotowało nie lada atrakcję. Zajęcia z robotyki to podróż do świata nieograniczonych możliwości. Wyprawa dla młodych umysłów chłonnych ciekawostek i idei. Mali robotyce poznają zasady programowania i konstruowania. Pod okiem instruktora tworzą i programują nie tylko programowalnych klocków z Lego Mindstorms ale i inne roboty i maszyny. Naszym celem jest zainspirować dzieci do samodzielnej pracy. Pobudzić do myślenia o własnej drodze i rozwoju. Pokazać możliwości jakie niesie za sobą uczestnictwo w budowaniu społeczeństwa informatycznego.

Dostępne terminy >>

Rezerwacja: tel. 512 40 60 60 e-mail: zapisy@onwater.pl

Ptaki – ich ochrona i budowa karmników

ptaki_05
ptaki_03
ptaki_01
ptaki_02
ptaki_04

Na tych zajęciach poznasz jakie ptaki zamieszkują Odrę i Oławę we Wrocławiu, dowiesz się dlaczego nie wolno karmić ptaków chlebem, a czym powinniśmy je dokarmiać zimą. Jak można zadbać o ochronę ptaków w sezonie lęgowym, jak powinniśmy zachowywać się nad wodą a czego nie powinniśmy robić, żeby nie zakłócać im spokoju. Nauczysz się, jak zrobić karmnik wykorzystując np. puste butelki, puszki, koszyczki i inne niepotrzebne już nam rzeczy, przedmioty – śmieci, które zamiast wylądować w śmietniku, przydadzą się tym cudownym istotom jakimi są ptaki.

Dostępne terminy >>

Rezerwacja: tel. 512 40 60 60 e-mail: zapisy@onwater.pl

Nałogom mówimy nie – pogadanka profilaktyczna (online)

PB167346_DxO

Po przeprowadzonych warsztatach dzieci powinny:
• rozumieć pojęcie nałóg i trudności związane z wyzwoleniem się z niego;
• Poznaje pojęcie nawyk
• Uświadamia sobie jak działają nawyki
• Poznaje proces zmiany nawyków
• zdawać sobie sprawę z różnorodności nałogów w tym uzależnień behawioralnych
• potrafić wymienić najczęstsze z nich oraz przyczyny i skutki jakie powodują
• umieć odmówić, gdy ktoś proponuje im papierosa, alkohol lub narkotyki – znać pojęcie asertywności;
• potrafić dokonać wyboru z korzyścią dla swojego zdrowia, wiedzieć, jakie są zasady zdrowego stylu życia
• Warsztaty prowadzone w formie pogadanki i dyskusji , uczestnicy przedstawiają przyczyny popadania w nałogi, zastanawiają się co z tego wynika, omawiają skutki , wyciągają wnioski.

Dostępne terminy >>

Rezerwacja: tel. 512 40 60 60 e-mail: zapisy@onwater.pl

Bezpieczeństwo w sieci (online)

PB167371_DxO

Po przeprowadzonych zajęciach dzieci powinny mieć świadomość:
• Czym jest cyberprzemoc oraz jakie są jej rodzaje
• Jakie konsekwencje niesie ze sobą stosowanie cyberprzemocy oraz co czują osoby dotknięte nią
• Jak dbać o swoje bezpieczeństwo w sieci
• Jak odpowiednio zareagować w momencie zetknięcia się z cyberprzemocą jako osoba obserwująca jak i będąc w roli poszkodowanego
• Jak zminimalizować ryzyko wystawiania się na ataki cyberprzemocy
• Gdzie można szukać pomocy jako ofiara cyberprzemocy
• Świadomej publikacji prywatnych treści w Internecie/ social mediach – co można zamieszczać, a czego lepiej nie

Dostępne terminy >>

Rezerwacja: tel. 512 40 60 60 e-mail: zapisy@onwater.pl

Różnorodność naszych warsztatów pozwala odkryć co tak naprawdę Cię interesuje. Weź udział we wszystkich warsztatach, baw się dobrze, odkrywaj i spędź wyjątkowy czas w Odra Centrum! Spotkasz tu ciekawych ludzi, poznasz Odrę i zrelaksujesz się na rzece :-)

Dodatkowe bonusy!

  • Dla większych grup przygotujemy ofertę specjalną, prosimy o kontakt
  • Rodzice i opiekuni podczas warsztatów mogą odpocząć i poczekać w wyjątkowej strefy relaksu na wodzie :-)