Światowy Dzień Wody 2019

dzien_wody_2019_naglowek

foto. Michał Strokowski CC-BY-NC-SA

foto. Michał Strokowski CC-BY-NC-SA

Światowy Dzień Wody został ustanowiony w 1992 roku przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest uświadomienie społeczeństwom, jak ogromną rolę w życiu człowieka odgrywa woda, i z jak wielkim szacunkiem powinniśmy podchodzić do tego niezwykle „ulotnego” zasobu naturalnego.

dzien_wody_2019Rokrocznie ustanawiane jest hasło pod którym obchodzi się Światowy Dzień Wody. Tegoroczne brzmi „Leaving no one behind” (w tłumaczeniu: „Nie zostawiając nikogo z tyłu”) i ma za zadanie zwrócić uwagę społeczności międzynarodowej na problem nierównomiernej dystrybucji zasobów wodnych i wynikające stąd wykluczenie i ograniczenie dla rozwoju znacznej części ludzkości.

KOCHAMY WODĘ i jako Fundacja OnWater.pl – będziemy aktywnie uczestniczyć w tych wydarzeniach – szykujemy kilka niespodzianek :-) Zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu!

WAŻNE INFORMACJE I CIEKAWOSTKI
Jeśli chcecie się dowiedzieć na jak długo wystarczy wody dla naszej cywilizacji, skąd się biorą prognozy, co kryje się pod tajemniczym pojęciem „retencja”, a może bardziej interesują Was pomiary stosowane w badaniach monotlenku diwodoru, lub chcecie zobaczyć, jak wygląda proces przemieszczania się fali powodziowej na terenie Wrocławia? To wszystko i wiele więcej będzie można zobaczyć podczas obchodów Światowego Dnia Wody na Wydziale Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu!

Realizując temat tegorocznej edycji Światowego Dnia Wody przygotowaliśmy dla Państwa serię wykładów oraz warsztatów prowadzonych przez naukowców i praktyków związanych z gospodarką wodną. Wykłady i warsztaty będą dotyczyły zrównoważonego gospodarowania wodą oraz ochrony zasobów wodnych w pogarszających się warunkach środowiskowych nie tylko w Europie, ale i na całym świecie.

Data i miejsce
22 marca 2019 godz. 9:30. Uniwersytet Przyrodniczy Wrocław ul. Norwida 25

Strona wydarzenia i plan:
http://www.aqua.up.wroc.pl/aktualnosci/21408/swiatowy_dzien_wody_2019.html

Wydarzenie na Facebook:
https://www.facebook.com/events/3055900691102238/

 

Odra_Centrum_index