Spotkajmy się nad Odrą – pobierz mapę!

wroclaw_the_meeting_place

Wrocław jest jednym z niewielu wielkich miast, które można zwiedzać, jednocześnie wypoczywając nad wodą. Wszystkie największe atrakcje turystyczne, łącznie z rynkiem, znajdują się blisko Odry (drugiej co do długości rzeki w Polsce), a liczne mosty, wyspy i zieleń na nabrzeżach sprawiają, że miejsca nad rzeką mają wyjątkowy klimat.

Spotkajmy się nad Odrą - pobierz mapę

Pobierz mapę w formacie PDF >>

Wrocławski Węzeł Wodny to największy w Polsce i jeden z największych w Europie system dróg wodnych oraz budowli hydrotechnicznych zlokalizowany na obszarze aglomeracji miejskiej. Miłośnicy zabytków techniki znajdą tu wiele ciekawych obiektów. Wrocław to także miasto mostów. Jest ich około 130 — większość z nich to zabytkowe konstrukcje, w tym najsłynniejszy most Grunwaldzki. Jest wśród nich także rekordzista — nowoczesny most Rędziński o konstrukcji wantowej z najdłuższym w Polsce przęsłem. Obok mostów Zwierzynieckiego czy Tumskiego architekturą wyróżnia się także most Oławski.

Aby poznać Wrocław, można wybrać się na spacer malowniczymi bulwarami albo w rejs łódką lub statkiem. Okolice rzeki zapewniają także odpoczynek, zjeść można na barce lub w okolicznych knajpkach, a potem popłynąć w bardziej zielone okolice, by zwiedzić ZOO i poleżeć na plaży. Co roku w sezonie wiosenno-letnim nad Odrą organizowane są imprezy kulturalne, rekreacyjne i sportowe.

wroclaw_the_meeting_place