Pływające Ogrody w Poznaniu

Pływające Ogrody Fundacja OnWater.pl

Mamy niezwykłą przyjemność gościć z naszą fundacją w Poznaniu i zrealizować projekt Pływających Ogrodów, tym razem na Warcie. Odwiedzimy Poznań trzykrotnie. Pierwszy raz będziemy wspólnie z mieszkańcami przygotowywać 3 Pływające Ogrody, które następnie obsadzimy roślinnością lokalną i zacumujemy w okolicach plaży miejskiej Wildy.

Dodatkowo osoby, które w tym dniu odwiedzą plażę, będą mogły nauczyć się robić samodzielnie swój własny Mini-Pływający Ogród. Dla uatrakcyjnienia tego dnia przygotowaliśmy atrakcje dla dzieci i nie tylko: warsztaty Mała Szkutnia i Akademia Węzłów. Zapraszamy do współtworzenia zielonej przestrzeni miejskiej – tym razem na wodzie :-)

Projekt jest realizowany w ramach Connecting Nature – Poznań
i_love_warta_Fundacja_OnWater.pl

DATA i MIEJSCE
25.08.2018 r. godz. 11:00-16:00 – Ogród letni przy plaży miejskiej Wilda, Poznań, ul. Piastowska 71,

PŁYWAJĄCE OGRODY
Razem wprowadzimy zieleń do centrum miasta, zwiększymy bioróżnorodność oraz oczyścimy powietrze i wodę. Ogrody są oazą dla ptaków wodnych, płazów, ssaków i owadów. Kaczki i łabędzie lubią na nich odpoczywać :-) Stwórz z nami wyspę zieleni w centrum swojego miasta!

CIEKAWOSTKA
Pływające Ogrody są kolonizowane również przez rośliny lądowe. Powstaje unikalny ekosystem, na który ptaki i wiatr nanoszą kolejne nasiona. Gatunki, które tam się pojawiają potrafią zaskakiwać. Będziesz mógł śledzić cały proces w trakcie kolejnych miesięcy.

JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ
Warto nie ubierać się zbyt elegancko. Luźne, półrobocze ubranie będzie w sam raz. Weź ze sobą entuzjazm i dobry humor :-)

WIĘCEJ O PŁYWAJĄCYCH OGRODACH
http://onwater.pl/wodne-ogrody-2/

STRONA WYDARZENIA NA FACEBOOK
https://www.facebook.com/events/195804427773364/