Konkurs na logo Odra Centrum!

Instagram_AppIcon_Aug2017fb_icon_325x325

Odra_Centrum_Fundacja_OnWater.pl_pytajnik

ODRA CENTRUM MA LOGO!
W otwartym konkursie otrzymaliśmy setki wspaniałych, zaskakujących i oryginalnych propozycji. Wybraliśmy logo, które najlepiej będzie pasować do tego wyjątkowego miejsca.
Jak piszą zwycięzcy konkursu John Weston Group:
„Tworząc identyfikację wizualną dla Odra Centrum chcieliśmy podkreślić nierozerwalną więź między Wrocławiem a rzeką. Odra jest niczym krwiobieg Wrocławia – dzięki rzece miasto żyje i rozkwita. Wokół Odry gromadzą się różne inicjatywy, tworząc swoistą arterię miasta. Stworzone przez nas logo odzwierciedla naturalny kształt rzeki, jej zaokrąglenia i nieregularny bieg. Kluczową cechą logotypu jest minimalizm, który pozwala na jego swobodną interpretację. Dodatkowo minimalistyczny charakter logotypu pozwala na umieszczenie go na dowolnym materiale i fakturze bez uszczerbku na czytelności znaku. Istotna jest również wybrana przez nas typografia wchodząca w skład brandbooka – Apolonia Nova, która stanowi ukłon w stronę polskiego designu.”

phcj

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za pracę, zaangażowanie i serce, które włożyliście w przygotowanie swoich prac. Jesteście wspaniali! Otrzymaliśmy od Was ogromną ilość dobrej energii, która wróci do Was ze zdwojoną siłą w Odra Centrum! http://odracentrum.org


Z prawdziwą przyjemnością zapraszamy wszystkich do udziału w otwartym konkursie na projekt logotypu! Polega on na przygotowaniu logo oraz przewodnika identyfikacji wizualnej dla powstającego ośrodka Odra Centrum. Nagrodą w konkursie jest 5000 zł brutto.

Czym jest Odra Centrum?
Odra Centrum będzie pierwszym wybudowanym na wodzie ośrodkiem edukacyjno-kulturalnym, w którym realizowane będą projekty edukacyjne dotyczące szerzenia wiedzy na temat Odry, ekologii, ochrony środowiska naturalnego rzek i akwenów. W ośrodku podejmowane będą również projekty kulturalne i społeczne, mające na celu budowania tożsamość społeczności lokalnej. Działania realizowane w ramach Odra Centrum prowadzone będą pod hasłem „Budujemy tożsamość Odrzan”. Odra Centrum jest jednym z projektów prowadzonych przez Fundację OnWater.pl. Oficjalne otwarcie obiektu planowane jest na maj 2019 roku. Więcej o Odra Centrum >>

Co robimy? Jacy jesteśmy?
Więcej na temat działań, ludzi i klimatu panującego w fundacji znajdziecie tutaj:
http://onwater.pl/category/akcje/

Gdzie szukać inspiracji?
Najświeższe informacja na temat Odra Centrum znajdziecie na naszej stronie oraz na naszych profilach społecznościowych: Facebook, Instagram Na stronie: http://onwater.pl/logo-2/ znajdziecie logotypy innych projektów zrealizowanych przez Fundację.

logo_przykladowe

Czego oczekujemy?
Chcielibyśmy pochwalić się atrakcyjnym logotypem, który pozwoli nam zachować spójność i wysoką jakość produkowanych materiałów biurowych, promocyjnych i informacyjnych.

W jakiej formie przysyłać projekty?
Na etapie wyboru zwycięzcy zaakceptujemy pracę w każdym formacie i formie. Oznacza to, że jeśli masz ochotę, możesz swoją propozycję narysować długopisem na serwetce, zrobić zdjęcie telefonem i przysłać do nas mailem. Pamiętaj jednak o dwóch ważnych kwestiach:

  • podanie Twoich danych kontaktowych
  • jeśli wygrasz, będziesz musiał dostarczyć pełną dokumentację, zgodnie ze standardami obowiązującymi w branży
Czego oczekujemy od zwycięzcy konkursu?
Od zwycięzcy konkursu oczekujemy przygotowania uproszczonego zestawu dokumentów nazwanego księgą identyfikacji wizualnej, która obejmie: projekt Logotypu oraz pełnej księgi znaku logotypu, projekt wizytówek Fundacji, projekt papieru firmowego Fundacji. W skład dostarczonego zestawu wchodzić muszą także pliki źródłowe .psd, .ai lub inne powszechnie stosowane formaty.

Jaka jest nagroda w konkursie?
Nagrodą w konkursie jest 5000 zł brutto. Ponieważ w konkursie mogą wciąć udział zarówno firmy, jak i osoby indywidualne, formą rozliczenia może być zarówno faktura, jak i umowa o dzieło.

Dodatkowe pytania?
Celem tego konkursu jest jak najlepsze logo powstającego ośrodka Odra Centrum, dlatego mile widziane są dodatkowe pytania. Jeśli masz swój własny brief, który wykorzystujesz przy pracy, możesz go do nas przysłać na adres biuro@onwater.pl – na pewno odpowiemy.

.
fb_icon_325x325
Instagram_AppIcon_Aug2017
.