Oznakowanie mostów z poziomu wody- www.wroclaw.pl

 

We Wrocławiu jest około 107 mostów, z tego blisko 50 przebiega na trasie żeglugi pasażerskiej. Rzekami od wiosny do jesieni przepływają statki turystyczne, a także inne łodzie. Mosty widziane z perspektywy żaby wyglądają nieco inaczej niż z góry i trudniej je rozpoznać. Jednak obecnie są one opisane na górze, a na dole nie. – We Wrocławiu można wypożyczyć kajak czy łódkę, a także bez problemu udać się w rejs statkiem wycieczkowym.

 

Nawet dla wrocławian nazwanie wszystkich mostów jest trudnym zadaniem, dla turystów to już mission impossible – mówi Kamil Zaremba, prezes wrocławskiej fundacji OnWater.pl, właściciel pierwszego domu na Odrze. – Stąd wziął się nasz pomysł, żeby pod mostami pojawiły się tabliczki z ich nazwą, tak jak jest np. w przypadku wrocławskich ulic. Po wycieczce turyści będą mogli doczytać o historii przepraw – dodaje.

 

W tej sprawie skierowano pismo do Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta, bo to ZDiUM mógłby tabliczki z nazwami mostów zamówić i nadzorować ich montaż.

 

– Nie mówimy „nie”. Pomysł jest jak najbardziej realny, ale warunkiem jest wcześniejsze zakończenie formalności związanych z nazewnictwem niektórych obiektów. Obecnie toczy się spór o nazwy kilku wrocławskich mostów, m.in. mosty Chrobrego, które widnieją w jednych dokumentach pod taką nazwą, w drugich natomiast określane są mianem mostów Swojczyckich – wyjaśnia Ewa Mazur, rzecznik prasowy Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta. […]”

 

Ciąg dalszy artykułu na stronie http://www.wroclaw.pl/mosty-wroclawia-oznakowanie