Centrum Kultury Odrzańskiej – www.wroclaw.pl

 

„Będzie miał 800 mkw. powierzchni użytkowej, w tym 400 wewnątrz i tyle samo na tarasie, który ma być wykorzystywany do zajęć plenerowych. Do 2017 roku we Wrocławiu powstanie Centrum Kultury Odrzańskiej, czyli placówka, która ma wyrobić w najmłodszych nawyk traktowania Odry jako źródła rekreacji, rozrywki i także życia.

 

– Głównym celem  działalności fundacji OnWater jest właśnie budowa Centrum Kultury Odrzańskiej. Do tej pory jego siedziba jest w stanie surowym otwartym. Staramy się o pozyskanie środków na jej dokończenie – mówi Kamil Zaremba, prezes fundacji OnWater.

 

Centrum Kultury Odrzańskiej będzie jednostką pływającą, jego stała siedziba znajdzie się tuż obok mostu Grunwaldzkiego – od kilku lat cumuje tam pierwszy we Wrocławiu Dom na Wodzie, którego budowniczym i właścicielem jest Kamil Zaremba. Jak widać, pierwszy projekt jest tylko początkiem wizjonerskich pomysłów wrocławianina. CKO ma być interaktywnym i multimedialnym obiektem, prezentującym dzieciom dzieciom i młodzieży ciekawostki o Odrze. Zajęcia będą trwały 90 minut. ”

 

Ciąg dalszy artykułu na stronie http://www.wroclaw.pl/dom-kultury-na-odrze-powstanie-we-wroclawiu