Regaty Rynnowe 2016!

Regaty rynnowe i Akademia Węzłów Fundacja OnWater.pl
18 czerwca OnWater.pl zorganizowała dla dzieci ich rodziców imprezę plenerową w ramach Tumski Cup 2016 r. Fundacja przez cały dzień zapewniła dużo wrażeń i pozytywnych emocji. Podczas Regat Rynnowych  można było zbudować własną łódkę i wziąć udział w wyścigach, natomiast w Akademii Węzłów opanować sztukę wiązania lin i wykonania prawdziwych węzłów żeglarskich. Zobaczcie relację z tego wydarzenia!

 

 

Regaty_Rynnowe_Logo1

Regaty Rynnowe – Fundacja OnWater.pl

To zabawa wywodząca się z tradycji amerykańskich skautów. Aktywna, rozwijająca, emocjonująca zabawa dla dzieci i rodziców. Dziecko własnymi rękami (lub przy wsparciu rodziców) wykonuje model żaglówki z powierzonego zestawy typu „zrób to sam”. Następnie uczestniczy w zawodach. Dużo emocji, współpraca dziecko + rodzic, budowanie więzi i emocji, rywalizacja, itp. Zabawa rozwijająca wyobraźnie przestrzenną i zdolności manualne.

 

akademia_wezlow_onwater.pl

Akademia Węzłów – Fundacja OnWater.pl

To zabawa rozwijająca zdolności manualne w której równoprawnie uczestniczyć będą rodzice i dzieci. Każdy uczestnik otrzyma odcinek liny, z której na czas będzie musiał wykonać wybrany węzeł żeglarski. Tego typu aktywność bardzo mocno rozwija w kluczowym dla rozwoju dziecka wieku zdolności manualne co poprawia ogólny rozwój psychomotoryczny ze szczególnym uwzględnieniem komunikacji półkul mózgu odpowiedzialnych za wyobraźnię oraz sprawność manualną. WAŻNE: Najlepsi uczestnicy otrzymają bezpłatny zestaw KIT „zadanie domowe”, Pakiet: książeczkę z wzorami węzłów oraz zestawem lin i akcesoriów do pracy w domu z rodzicami.

 

Malowanie Eko-Toreb

Każdy uczestnik będzie mógł pomalować eko-torbe za pomocą farb. W ten sposób stworzy własną, unikalną, niepowtarzaną i mocno „odrzańską” torbę :-)

 

Tumski_Cup_2016

Tumski Cup 2016

W ramach imprezy odbędą się całodniowe zawody na łodziach smoczych po Odrze na wysokości Barki Tumskiej, orientalne pokazy zorganizowane przez Instytut Konfucjusza w Uniwersytecie Wrocławskim oraz Mizong Quan Kung Fu, pokaz chińskich latawców-smoków, prezentacje niezwykłych dyscyplin sportowych firmowanych przez The World Games 2017 – Wrocław, żeglarskie zabawy dla dzieci prowadzone przez Fundację Onwater.pl oraz animacje Pora na Animatora, boisko piłkarskie dla najmłodszych Socatots, pomiary, konsultacje, trening funkcjonalny i warsztaty jogi przygotowane przez Fitness Academy Jupiter, obecność Orła Ślązaka, maskotki WKS Śląsk Wrocław SA, znakomite jedzenie przyrządzone przez szefów kuchni z Hotelu Tumskiego we Wrocławiu oraz foodtrucki! I… dużo, dużo więcej!

 

Termin i miejsce:

18 czerwca 2016 r. godz. 11-19
Wrocław, Wyspa Bielarska, stoisko Fundacji OnWater.pl

 

Na wszystkie wydarzenia wstęp jest bezpłatny!

 

Informacja prasowa [doc]

Strona wydarzenia

 

Tak bawiliśmy się w zeszłym roku :-)