Szkoła Liderów Odrzańskich

Oszczędzaj wodę.

Szkoła Liderów Odrzańskich jest przestrzenią dla młodych, aktywnie działających ludzi zafascynowanych żeglugą, czy szeroko mówiąc sportami wodnymi. Jest to miejsce dla liderów pragnących rozwinąć swoje umiejętności zarządzania grupą i projektami, którzy jeszcze poszukują swojej ścieżki i chcą rozpocząć swoją przygodę w tzw. działalności wodniackiej.

To BEZPŁATNY program szkolący młodych liderów Odry. Każde zajęcia oscylują o wartościowe warsztaty poszerzające kompetencje uczestników na wielu płaszczyznach.

ZAPEWNIAMY
– spotkania ze specjalistami
– warsztaty m.in. Świat w Kropli Wody, Stolarnia, Akademia Węzłów
– kurs pierwszej pomocy
– spływ kajakowy
– rejs statkiem
– ośmiomiesięczny bezpłatny cykl szkoleń
– szesnaście dwugodzinnych sobotnich spotkań
– certyfikat ukończenia Szkoły Liderów Odrzańskich
– zaświadczenie o odbytym wolontariacie
– voucher do Odra Cafe

KIM JESTEŚMY?
Fundacja OnWater.pl została powołana w 2013 z inicjatywy Fundatorów i wielkich miłośników Odry. Główną misją Fundacji jest rozbudzenie potrzeby aktywnego kontaktu z przyrodą oraz wyrobienie szacunku do jej piękna, poprzez wpajanie silnego związku człowieka ze środowiskiem naturalnym rzek i akwenów. Fundacja OnWater.pl zbudowała i prowadzi Odra Centrum.
http://onwater.pl/

MIEJSCE ZAJĘĆ – Odra Centrum!
Jedyny w Europie ośrodek edukacyjno-kulturalny Odra Centrum (to statek!) prowadzi współpracę z szeroką grupą specjalistów z różnych branż oraz niezliczoną grupą wolontariuszy.
W ciągu ostatnich lat Fundacja wraz z zespołem Odra Centrum zrealizowała 15 projektów ekologicznych oraz kulturalno-społecznych, w których udział wzięło ponad 10 tysięcy osób.
https://www.facebook.com/Odra-Centrum-987379764799211/
https://www.instagram.com/odra_centrum/
https://odracentrum.org/

iODRA
Punkt Odrzańskiej Informacji Turystycznej prowadzony w Odra Centrum jako odpowiedź na oczekiwania i potrzeby mieszkańców. Bardzo zależy nam aby działalność iODRA realizowana była wg nowoczesnych wzorców w których mieszkańcy traktowani są na równi z turystami razem budując siłę i rozpoznawalność miasta.

W ramach wieloletniego funkcjonowania fundacji OnWater.pl stwierdziliśmy potrzebę aktywnego i kreatywnego działania na rzecz propagowania walorów turystycznych rzeki Odry we Wrocławia których celem jest stworzenie nowej ikony turystycznej Wrocławia jaką jest rzeka Odra. Analiza historyczna trendów turystycznych w obrębie Europy oraz świecie wskazuje, że aglomeracje miejskie wielkości Wrocławia w ostatnich latach decydują się przeformatować przekaz medialny oraz kulturowy dla społeczności lokalnej oraz turystów. Tego typu działania mają na celu zrównoważony rozwój miasta w kontekście rozwoju turystyki w dużych aglomeracjach. W naszej ocenie niezbędne jest prowadzenie działań komplementarnych które w sposób symetryczny zapewnią równorzędny dostęp do zasobów turystycznych rzeki Odry dla mieszkańców Wrocławia oraz turystów.

Śledząc trendy oraz zjawiska socjologiczno-społeczne jakie występują w innych miastach Europy takich jak Barcelona, Paryż, Wenecja, Rzym stwierdziliśmy, że istnieje potrzeba budowania więzi społeczności lokalnej z miastem w oparciu o działania prośrodowiskowe.

KIEDY
26.11.2022 (sobota) godz. 10:00
Spotkajmy się, poznajmy, porozmawiajmy o dalszej współpracy. Zapewniamy poczęstunek i wspaniały klimat Odra Centrum! Ahoj!

GDZIE
Tak, na wodzie, bo Odra Centrum jest statkiem! Wybrzeże Juliusza Słowackiego 5B, Wrocław (tuż obok Mostu Grunwaldzkiego).

KONTAKT – PYTANIA
Telefonicznie: 512 406 070
e-mail: karolina.bronkowska@onwater.pl

AHOJ!

===============
Projekt „Szkoła Liderów Odrzańskich” jest realizowany przez Fundację OnWater.pl i współfinansowany ze środków Gminy Wrocław – www.wroclaw.pl