Sprzątanie Rzek Wrocławia

Sprzątamy Rzeki Wrocławia - Fundacja OnWater.pl

Akcja „Sprzątanie rzek Wrocławia” oraz wystawa „Wyłowione z rzeki” odbyła się 12 maja 2017 r. Dwa razy do roku zapraszamy uczniów wrocławskich szkół do wspólnej akcji, podczas której sprzątamy tereny znajdujące się przy rzekach oraz same rzeki. Podczas akcji prowadzimy zajęcia edukacyjne oraz warsztaty kreatywne prowadzone przez animatorów SZTUK i SZUM.

 

 

WYŁOWIONE Z RZEKI – wystawa na ul. Oławskiej
Podczas sprzątania uczestnicy stworzyli dzieła sztuki z wyłowionych przedmiotów, które wystawione zostały na ulicy Oławskiej. Wystawa odbywać się będzie w dniach 12.05-26.05.2017 r.

 

Marszalek_logo Patronat Marszałka Województwa Dolnośląskiego
Jest nam niezmiernie miło poinformować, że naszemu projektowi „Sprzątamy rzeki Wrocławia” został przyznany Patronat Honorowy Marszałka Województwa Dolnośląskiego – Cezarego Przybylskiego. Jest to dla nas duże docenienie i wyróżnienie. Dziękujemy!

 

 

Galeria zdjęć

 

Partnerzy i Przyjaciele

sprzatanie_wiosna_2017_partnerzy

Dziękujemy za wszelką pomoc Przyjaciołom i Partnerom akcji
Cezary Przybylski – Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Dolny Śląsk, SZTUK i SZUM, Teraz Odra ZOO, Wrocław ZOO, Wrocławska Rewitalizacja, Centrostal Wrocław S.a., pzw.org.pl – społeczność, PZW, MPWiK Wrocław, Michał Strokowski, SMS Junior Wrocław.

No i oczywiście nie udałoby się bez całej armii ludzi, dzięki którym ten piątkowy dzień przejdzie kolejny raz do historii:) W takich momentach wiemy, że siła i moc takich akcji to przede wszystkim ludzie. Chciałabym podziękować wszystkim i każdemu z osobna. Oczywiście jak zawsze z lekkim niepokojem, aby nie pominąć nikogo zacznę od podziękowania dla naszym uczestnikom – całej gromady wrocławskich uczniów, którzy jak zawsze przybyli licznie na akcje sprzątania. Nad wszystkim czuwali nauczyciele i opiekunowie klas, co jak zawsze bardzo usprawniło cały przebieg akcji. Poza tym bezpieczeństwo akcji zapewniała Straż Miejska Wrocław Komisariat Wodny Policji, WOPR i RWR (Ratownictwo Wodne Rzeczpospolitej).

 

Tym razem całe sprzątanie rozpoczęło się lekcją na terenie Wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego. którą poprowadziła jak zawsze z dużą werwą Joanna Kubicka a następnie pan Jacek z niesamowitym zaangażowaniem przeprowadził nas przez ODRARIUM i opowiedział o faunie i florze Odry. A potem już poszliśmy w teren wyposażenie w worki i rękawice udostępnione przez Ekosystem gdzie pracownicy RZGW wspierali nas przy zwożeniu śmieci z całego terenu. Część dzieci wzięło udział w szalonych, kreatywnych warsztatach prowadzonych przez Stowarzyszenie Sztuki Szum.

 

Powstałe zwierzaki są niesamowite. Dziękuje ZaZoo Beach Bar i możliwość zorganizowania ogniska dzięki uprzejmości właściciela budki z pizzą:) Na którą w tym miejscu zapraszam wszystkich:) Nasi uczestnicy jak zawsze mogli przepłynąć się różnymi jednostkami pływającymi: kajakami i stateczkami (Zatoka Gondoli Wroclaw, Bombram Marine Funboat, katamaran-wroclaw.pl) Szczególnie dziękuję Markowi z Jazza, który dzielnie zwiózł uczniów z Oławy:) nie zważając na błoto na ich butach:) Dziękuje pracownikom MPWiK Wrocław oraz Magdalena Graszewicz, którzy wspierali całą akcję na brzegach rzeki Oławy (a tam było co robić). Dziękuje bardzo operatorą kajaków i łodzi Dominik Hunter, @Michał Strokowski (Michał dzięki za super fotorelacje). Bardzo dziękuję Karolina Alicja Duda i Natalia Nowakowska, że zawsze są z nami i są bardzo pomocne:) Dziękuje Sara Zaremba, że byłaś. Jak zawsze był też Senior :) Milczący, ale działający w pełnej mocy. Dziękuję dziennikarzom Echo24 – za ich zaangażowanie w tworzenie materiału. Dziękuje panu Cezaremu Przybylewskiemu – Marszałkowi Województwa za przybycie i przekazanie pięknych bidonów naszym uczestnikom oraz ZOO Wrocław za piękne albumy o Odrze. Dziękuję MPWiK za przekazanie wejściówek do Hydropolis dla naszych wolontariuszy. Dziękujemy z byliście z nami. Wydaje się, że nie jesteśmy dużą fundacją (Kamil Zaremba, Marek Zolna i Anna Surówka) a po tej akcji czuje, że jesteśmy wielcy – bo jesteście z nami! Dziękuję za tą akcję! Cóż pozostaje rzec… do zobaczenie na następnej!