Sprzątamy Rzeki Wrocławia – Wiosna 2018

plakat osobowickie porzadki

W tym roku łączymy siły i wraz z ze wspaniałymi osobami z „OSOBOWICKIE PORZĄDKI” znowu posprzątamy rzeki Wrocławia. Zajmiemy się Odrą na Osobowicach przepięknej części miasta: zielonym osiedlu, otoczonym lasem, wałami, Odrą. Posprzątamy butelki, plastikowe torby i wszystkie śmieci, na które natrafimy!

Sprzątanie Rzek Wrocławia
Data nie jest przypadkowa. 22 kwietnia to Dzień Ziemi, dlatego chcemy zrobić coś dla niej. Wspólne sprzątanie to idea, która poprzez działanie w terenie ma rozwijać świadomość ekologiczną mieszkańców Wrocławia i utrwalać poprawne zachowania w zakresie ochrony przyrody. Razem damy radę :-)

MIEJSCE ZBIÓRKI
22 kwietnia 2018 r. (niedziela) godzina 12.00, pod wałem, niedaleko Mostu Milenijnego, na wysokości ul. Osobowickiej 89 (KEA) [zobacz na mapie]

PROPOZYCJA TERENÓW DO POSPRZĄTANIA

  • Osobowicka / teren od Mostu Milenijnego po jednostkę wojska / obszar łąkowy tuż przy rzece
  • tereny po obu stronach wału od KEA aż po Witkowską
  • zatoka barek
  • okolice Poczty Polskiej, w tym okolice placu zabaw
  • tereny mieszkalne i okolice działek
ORGANIZATORZY
OSOBOWICKIE PORZĄDKI, Fundacja Hobbit, Fundacja OnWater.pl, OSOBOWICE-RZĘDZIN, Ekosystem

DODATKOWE ATRAKCJE :-)
Zakończeniem naszej sąsiedzkiej akcji będzie wspólne ognisko, przy ZATOCE BAREK (cypel), przewidziane na godzinę 15.00. W trakcie ogniska odbędą się animacje i warsztaty ekologiczne prowadzone przez Fundację HOBBIT. W tym momencie mamy wsparcie techniczne (ciągnik, worki, rękawice) od Ekosystemu, RZGW we Wrocławiu Wody Polskie, Fundacji OnWater.pl a nasi działkowcy pomogą w sprzątaniu terenów wokół działek.

STRONA WYDARZENIA I DODATKOWE INFORMACJE
https://www.facebook.com/events/161188577932900/

Zapraszamy – razem posprzątamy rzeki Wrocławia!

Sprzatamy_Rzeki_Wroclawia_Fundacja_OnWater.pl