Sprzątamy Rzeki Wrocławia

Sprzątamy Rzeki Wrocławia - Fundacja OnWater.pl
Fundacja OnWater.pl już po raz siódmy zorganizowała akcję SPRZĄTAMY RZEKI WROCŁAWIA, tym razem trwającą dwa dni. Sprzątano okolice rzeki Oławy na Niskich Łąkach (Przedmieście Oławskie) obok mostu Rakowieckiego.  Zaproszona została młodzież szkolna oraz mieszkańcy Wrocławia :-)

 

PLAN
29.09.2017 (piątek) 9:00-15:00 – młodzież szkolna
30.09.2017 (sobota) 10:00-16:00 – mieszkańcy Wrocławia

 

MIEJSCE
Niskie Łąki, Most Rakowiecki, 50-422 Wrocław, Polska [zobacz na mapie]

 

CO ZOSTAŁO ZROBIONE?
Posprzątano nabrzeża oraz rzek Oława w wyznaczonych punktach. Uczestnicy akcji zostali podzieleni na zespoły po 10-12 osób. Część osób znajdowała się na brzegu część na łodziach (zostały wydane kapoki). Śmieci były zbierane do bezpiecznych worków oraz transportowane do kontenerów. Podczas całej akcji została zapewniona asysta osób dorosłych.
UCZESTNICY
W Sprzątaniu Rzek Wrocławia wzięło udział ponad 350 uczniów z 9 szkół szkół. W trakcie warsztatów praktycznych wspólnymi siłami wykonano 37 pływających ogrodów, które zostały zwodowane na Oławie.

 

 

PŁYWAJĄCE OGRODY
Dodatkowo podczas tej edycji akcji odbyły się warsztaty tworzenia „Pływających Ogrodów”, które następnie zostały zwodowane na rzece. To znakomity sposób na wprowadzenie do centrum miasta zieleni, której nigdy za wiele.

 

O AKCJI
Sprzątanie rzeki Oławy wraz z nabrzeżem to akcja edukacyjna dla mieszkańców oraz uczniów z pobliskich szkół połączona z warsztatami tworzenia pływających ogrodów. Ideą projektu jest zrealizowanie działań praktycznych w terenie, polegające na połączeniu edukacji na temat zanieczyszczenia rzek i konsekwencji z tym związanych wraz z aktywnością polegającą na oczyszczaniu nabrzeży rzek Wrocławia. Celem akcji jest zachęcenie dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych do aktywnego korzystania z naturalnych zasobów rzek we Wrocławiu, przy jednoczesnym uświadamianiu im, że aby móc z nich korzystać trzeba dbać i chronić te zasoby. Dlatego kładziemy duży nacisk na promocję idei zrównoważonego rozwoju, ekologii i ochrony środowiska naturalnego.

 

GALERIA ZDJĘĆ Z WYDARZENIA

ORGANIZATORZY
Fundacja OnWater.pl, Sąsiadujemy na Przedmieściach Oławskim – Biuro Festiwalowe IMPART oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW)

 

 


 

WFOSiGW_logoDofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. http://www.wfosigw.wroclaw.pl/. Nazwa zadania: Odkrywaj – Dbaj – Szanuj: edukacyjne rodzinne spływy kajakowe oraz akcja sprzątania rzek połączoną z warsztatami budowania pływających ogrodów. Kwota dotacji WFOŚiGW: 17 200 zł.