Sprzątamy Rzeki Wrocławia

Sprzątamy Rzeki Wrocławia - Fundacja OnWater.pl
Potrzebujemy Waszej pomocy – po raz kolejny posprzątamy rzeki Wrocławia i stworzymy pływające ogrody. Tym razem okolice rzeki Oławy na Niskich Łąkach (Przedmieście Oławskie) obok mostu Rakowieckiego. Akcja potrwa dwa dni bo jest co sprzątać – zapraszamy młodzież szkolną i wszystkich mieszkańców Wrocławia :-)

 

PLAN
29.09.2017 (piątek) 9:00-15:00 – młodzież szkolna
30.09.2017 (sobota) 10:00-16:00 – mieszkańcy Wrocławia

 

MIEJSCE
Niskie Łąki, Most Rakowiecki, 50-422 Wrocław, Polska [zobacz na mapie]

 

CO BĘDZIEMY ROBIĆ?
Planujemy sprzątanie nabrzeży oraz samej rzeki Oławy w wyznaczonych punktach. Uczestnicy akcji zostaną podzieleni na zespołu po 10-12 osób. Część osób będzie znajdowała się na brzegu część na łodziach (wydane zostaną kapoki). Śmieci będą zbierane do bezpiecznych worków oraz transportowane do kontenerów. Podczas całej akcji zostanie zapewniona asysta osób dorosłych.

Sprzatmy_Rzeki_Wroclawia_Wiosna_2017_01
PŁYWAJĄCE OGRODY
Dodatkowo podczas tej edycji akcji odbędą się warsztaty tworzenia „Pływających Ogrodów”, które następnie zostaną zwodowane na rzece. To znakomity sposób na wprowadzenie do centrum miasta zieleni, której nigdy za wiele.

 

O AKCJI
Sprzątanie rzeki Oławy wraz z nabrzeżem to akcja edukacyjna dla mieszkańców oraz uczniów z pobliskich szkół połączona z warsztatami tworzenia pływających ogrodów. Ideą projektu jest zrealizowanie działań praktycznych w terenie, polegające na połączeniu edukacji na temat zanieczyszczenia rzek i konsekwencji z tym związanych wraz z aktywnością polegającą na oczyszczaniu nabrzeży rzek Wrocławia. Celem akcji jest zachęcenie dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych do aktywnego korzystania z naturalnych zasobów rzek we Wrocławiu, przy jednoczesnym uświadamianiu im, że aby móc z nich korzystać trzeba dbać i chronić te zasoby. Dlatego kładziemy duży nacisk na promocję idei zrównoważonego rozwoju, ekologii i ochrony środowiska naturalnego.

 

OSOBA KOORDYNUJĄCA
Anna Surówka – Fundacja OnWater.pl
tel. 693 22 08 22
anna.surowka@onwater.pl

 

STRONA WYDARZENIA NA FACEBOOK
https://www.facebook.com/pg/Fundacja-Onwaterpl-177528025767358
ZDJĘCIA Z POPRZEDNICH EDYCJI:
http://onwater.pl/sprzatanie-rzek-wroclawia-2017/
http://onwater.pl/sprzatanie-rzek-wroclawia-jesien-2016-r/
http://onwater.pl/sprzatanie-rzek-wroclawia-wiosna-2016/
http://onwater.pl/jest-akcja-sprzatanie-rzek-wroclawia-edycja-jesien-2015/
http://onwater.pl/sprzatanie-rzeki-edycja-ii/
http://onwater.pl/oczyszczanie-rzeki-edycja-i/

 

ORGANIZATORZY
Fundacja OnWater.pl, Sąsiadujemy na Przedmieściach Oławskim – Biuro Festiwalowe IMPART oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW)

 

Zapraszamy serdecznie – czekamy na Was :-)

 


 

WFOSiGW_logoDofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. http://www.wfosigw.wroclaw.pl/. Nazwa zadania: Odkrywaj – Dbaj – Szanuj: edukacyjne rodzinne spływy kajakowe oraz akcja sprzątania rzek połączoną z warsztatami budowania pływających ogrodów. Kwota dotacji WFOŚiGW: 17 200 zł.