Śniadanie w Odra Centrum!

Creative Mornings w Odra Centrum

Instagram_AppIcon_Aug2017fb_icon_325x325

Takiego śniadania na Odrze jeszcze nie było! Uczestnicy CreativeMornings jako pierwsi będą mieli okazję zobaczyć Odra Centrum we Wrocławiu. W jedynym takim ośrodku edukacyjno-kulturalnym w Europie spotkamy się z Kamilem Zarembą – pomysłodawcą „domu na wodzie” i prezesem Fundacji OnWater.pl. Niecodzienne spotkanie i śniadanie nad Odrą odbędzie się już 15 marca 2019 r.

Raz w miesiącu w 198 miastach na świecie organizowane są spotkania CreativeMornings. W jeden z piątkowych poranków kreatywna społeczność spotyka się przy darmowym śniadaniu i kawie, by zinterpretować globalnie wybrany temat. Stolica Dolnego Śląska jest obecnie jedynym miastem-gospodarzem tych wydarzeń w Polsce. Prelegentami są inspirujące postacie ze świata kultury, nauki czy biznesu, które chcą zainspirować mieszkańców Wrocławia. Do tej pory zaproszenie przyjęli między innymi: norweska piosenkarka i aktorka Bente Kahan, kompozytor Mikołaj Stroiński oraz aktor i reżyser Konrad Imiela.

W marcu myślą przewodnią będzie woda, a we Wrocławiu opowie o niej Kamil Zaremba z Fundacji OnWater.pl

Kamil Zaremba_fot.Fundacja OnWater.pl (2)

Przedpremierowo w Odra Centrum
Kolejne spotkanie odbędzie się 15 marca o 8:30, a prelekcję wygłosi laureat nagrody Urzędu Marszałkowskiego – „Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego” – Kamil Zaremba. Jest on fundatorem i prezesem fundacji OnWater.pl, która uświadamia znaczenie rzek, w tym głównie Odry, w procesie rozwoju społeczeństwa i otoczenia. Wraz z członkami organizacji stworzył Odra Centrum – budynek na wodzie, który ma zaktywizować ludzi do poznania miasta od strony rzeki. To właśnie tam spotkamy się w tym miesiącu. Choć do oficjalnego otwarcia pozostało jeszcze trochę czasu, a budowa jest na wykończeniu, prezes fundacji postanowił udostępnić tę niezwykłą przestrzeń specjalnie dla uczestników CreativeMorningsWRO.

Będzie to zatem wyjątkowa okazja, by przedpremierowo zobaczyć jedyny tego typu pływający ośrodek edukacyjno-kulturalny w Europie.

Zapisy na bezpłatne spotkanie ruszają już w poniedziałek 11.03 o godzinie 11:00 na naszej stronie: https://creativemornings.com/talks/water-kamil-zaremba

Odra Centrum - Fundacja OnWater.pl

Odra Centrum - Fundacja OnWater.pl

Edukacja, kultura, społeczeństwo – na wodzie
Odra Centrum to budynek przyszłości, jest zoptymalizowany energetycznie i ekologicznie. Już niedługo ma zacumować w centrum miasta, w okolicy mostu Grunwaldzkiego, jednak obecnie znajduje się na Osobowicach. Obiekt o powierzchni aż 800 metrów kwadratowych oprócz tego, że będzie niezwykłą atrakcją turystyczną, dodatkowo ma spełniać funkcję naukową.

Znajdzie się tam między innymi Szkoła na Wodzie, gdzie najmłodsi dowiedzą się o hydrologii i ekologii, a także iOdra – punkt informacji turystycznej oraz ODRATEKA – biblioteka ze wszystkimi zbiorami na temat rzeki. Nie zabraknie również kawiarni, w której będzie można odpocząć i zrelaksować się w niecodziennej scenerii. To już drugi taki budynek na wodzie autorstwa Kamila Zaremby. W latach 2005-2013 stworzył pierwszy w Polsce dom na Odrze, który sam zaprojektował i wybudował. Jego mieszkanie-statek wzbudziło zainteresowanie mediów w kraju i za granicą.

Odra Centrum - Fundacja OnWater.pl

Data:
15 marca 2019 r.

Miejsce:
Wrocław – Odra Centrum – pętla Osobowice, dojazd tramwajami 14 i 24 (MAPA)

Agenda (piątek):
08:30 – 9:00 – rejestracja i śniadanie
09:00 – 9:10 – rozpoczęcie, powitanie
09:10 – 09:30 – wystąpienie Kamila Zaremby
09:30 – 10:00 – pytania od publiczności i zakończenie

Rejestracja:
Wstęp jest bezpłatny. Liczba miejsc na wydarzenie jest ograniczona. Zapisy internetowe ruszają w poniedziałek 11.03 o godz. 11.00 na stronie:
https://creativemornings.com/talks/water-kamil-zaremba.

Link do wydarzenia na Facebooku:
https://www.facebook.com/events/2284174428536974/

Odra Centrum – więcej informacji:
http://onwater.pl/category/odra-centrum/

Wspierać nas będą: Dobry Materiał, Etno Café, Piernik Wrocławski, w Kontakcie, Miód Wsiaka, Chleboteka z Kawoszką – wypiekiem dedykowanym CreativeMorningsWRO, Grzegorz Stadnik (Pracownia 2f), Alicja Sikora (Zamów jotpegie) oraz Michał Pyc (MIKE AVELLI Photography).
Patronat medialny: Akademickie Radio LUZ, Gazeta Wyborcza – Wrocław, Kampus TV, TVP Kultura, Wroclaw.pl, TuWroclaw.com.
Sponsorzy globalni: Adobe, MailChimp, WordPress.com.

Odra_Centrum_logo_new

.
fb_icon_325x325
Instagram_AppIcon_Aug2017
.