SLIP NA RZECE OŁAWA

Copy_of_sdfasdZ ostatniej chwili !!!

W dniu 9 marca 2015r. Fundacja OnWater.pl złożyła projekt w ramach Wrocławski Budżet Obywatelski

 

Nazwa projektu: „Budowa ogólnodostępnego/bezpłatnego slipu do wodowania małych i średnich łodzi na rzece Oława we Wrocławiu”

Projekt zakłada budowę publicznego, samoobsługowego, całorocznego, bezpłatnego slipu do wodowania małych i średnich łódek oraz kajaków na rzece Oława.

 

Cel akcji / Uzasadnienie:

W obrębie Wrocławskiego Węzła Wodnego brak jest miejsca, w którym można bezpłatnie zwodować łódkę lub kajak w godzinach dogodnych dla zainteresowanych. Fakt ten od wielu lat stanowi kluczową barierę rozwoju, wioślarstwa, wędkarstwa, żeglarstwa i kajakarstwa oraz propagowaniu aktywnego wypoczynku na rzece Odra w ogóle. Postulat budowy takiego slipu były wielokrotnie podnoszony na zebraniach i spotkaniach organizacjach wodniackich. W obrębie Wrocławskiego Węzła Wodnego istnieje skromna ilość miejsc do wodowania, jednak wszystkie są własnością prywatną, co wiąże się z koniecznością uiszczenia opłaty za tą usługę. Mała konkurencja powoduje, że koszt zwodowania łódki czy kajaku jest wysoki, często nie adekwatnie do zakresu usługi.

Budowa takiego miejsca jest jednorazową inwestycją, która stanowi prosty ale i kluczowy element promocji sportu i aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu oraz promowania rzeki Odry jako miejsca przyjaznego i dostępnego dla mieszkańców Wrocławia. Realizacja przyczyni się do rozpoczętej niedawno kampanii promującej rzekę Odrę jako ponadczasowego dziedzictwa oraz kluczowego zasobu miasta, budującego tożsamość wrocławian i regionu.

Dodatkowo należy zauważyć, że realizacja ww. projektu przyczyni się do ożywienia w sposób cywilizowany tego urokliwego miejsca Wrocławia.

 

Beneficjanci projektu:

– mieszkańcy Wrocławia

– wioślarze

– kajakarze

– żeglarze

– wędkarze

– turyści przyjezdni

– inni

 

Przybliżony budżet projektu: 485.000,-

 

Projekt uzyskał rekomendację i poparcie:

– RZGW Wrocław
– Akademicki Klub Sportowy – Politechnika Wrocławska
– Jacht Klub Wrocław
– WKW “WIADRUS”
– Centruk Turystyki Krajowej i Aktywnego Wypoczynku “ ROKANA”
– Klub Sportów Wodnych i Rowerowych “PEGAZ”
– Paweł Rańda – srebrny medalista Igrzysk Olimpijskich w Pekinie

 

Ważne !!! Prosimy, poprzyj już teraz ten projekt i przyślij do nas Twój głos poparcia, jesienią 2015r. poprosimy o Twój głos >>> kontakt