Seminarium Odrzańskie dla nauczycieli

 

eODRA-02Fundacja OnWater.pl ma zaszczyt zaprosić Państwa na II Seminarium Odrzańskie poświęcone platformie edukacyjnej eODRA.pl. W tym roku Seminarium skierowane jest do nauczycieli uczącym dzieci i młodzież na wszystkich etapach kształcenia, w takich obszarach jak przyroda, biologia, geografia i ekologia. Celem Seminarium jest zaprezentowanie tworzonej obecnie platformy edukacyjne eODRA.pl, która będzie stanowić kompendium wiedzy na temat rzeki Odry, w zakresie jej historii, geografii oraz środowiska przyrodniczego rzeki. Dzięki temu nauczyciele będę przygotowani do obsługi platformy i zapoznani z najważniejszymi możliwościami wykorzystania platformy w swojej pracy. Dodatkowo liczymy, że Seminarium będzie ciekawym i metodycznym sposób poszerzyć wiedzę grona nauczycieli z zakresu ekologii i ochrony środowiska rzek i akwenów, w szczególności o treści zawarte w powstałej platformie eODRA.pl.

 

Tegoroczne spotkanie to początek stałej współpracę z nauczycielami, która w przyszłości umożliwi ewaluację i dalszy rozwój powstałej platformy edukacyjnej.

 

Każdemu z uczestników Seminarium zostanie przekazana Mapa Wrocławskiego Węzła Wodnego, przygotowana przez Fundacje OnWater.pl, do wykorzystania podczas lekcji na temat rzeki Odry. Na mapie oznaczone zostały najważniejsze zabytki Wrocławia, historyczne obiekty infrastruktury rzecznej, ujęcia wody pitnej, oczyszczalnie oraz inne ważne miejsca nad Odrą. Seminarium jest organizowane w ramach KOMPLEKSOWEGO PROGRAMU EDUKACYJNEGO NT. OCHRONY ŚRODOWISKA NATURALNEGO RZEK I AKWENÓW WROCŁAWIA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław. Udział w Seminarium jest bezpłatny. Szczegółowy program Seminarium do pobrania tutaj.

 

Informacje organizacyjne
Data: 30 listopada 2015
Godzina: 12.00 – 16.30
Miejsce: Hotel Scandic, Piłsudskiego 49-57, 50-032 Wrocław
Organizator: Fundacja OnWater.pl,
Koordynator projektu: Anna Surówka, tel. 693 22 08 22, anna.surowka@onwater.pl

 

W związku z ograniczoną ilością miejsc oraz dużym zainteresowaniem udziałem w Seminarium obowiązuje konieczność wcześniejszej rejestracji. Osoby chcące wziąć udział w Seminarium proszone są o przesłanie Formularza zgłoszeniowego do dnia 25.11.2015 na adres anna.surowka@onwater.pl