Opisujemy mosty


WBO-2014

Nazwa projektu: Wrocław, miasto stu mostów – łączy tradycję, dumę, tożsamość, działanie. Projekt polegający na trwałym oznakowaniu mostów dla użytkowników Wrocławskiego Węzła Wodnego. więcej>>>

 

Z ostatniej chwili !!! MOŻNA GŁOSOWAĆ!!!

Gorąco prosimy o Wasze głosy !!! Pokażmy,  że jesteśmy dumni z naszego miasta, Odry i naszych mostów.

Projekt: MIASTO STU MOSTÓW – ZNAKUJEMY MOSTY WROCŁAWIA Numer projektu 563
Próg 1: do 150 tys. zł
WIĘCEJ O PROJEKCIE: https://www.wroclaw.pl/budzet-obywatelski-…/…/projekt,id,563

Cel akcji: Oznakowanie 32 mostów we Wrocławiu w części na ziemnej i przy wodnej tablicami z nazwami mostów

Przybliżony budżet projektu: 75-92 tyś zł
Projekt uzyskał rekomendację i poparcie Muzeum Miejskie Wrocławia oraz Towarzystwo Miłośników Wrocławia

Ważne !!! Prosimy, poprzyj już teraz ten projekt i przyślij do nas Twój głos poparcia, jesienią 2015r. poprosimy o Twój głos >>> kontakt

——————————————————————————————————————————————————————————————————–

Wybrane wrocławskie mosty zostaną oznakowane w części naziemnej i przywodnej tablicami z ich nazwami.

Wrocław, posiadając unikalny w skali europejskiej układ hydrologiczny, jest związane na stałe z rzeką ODRA. To rzeka ukształtowała to miasto. W świadomości mieszkańców, milionów Polaków oraz turystów znany jest pogląd: „Wrocław, miasto stu mostów”.Dodatkowo Wrocław nazywany bywa również Wenecją Północy”. Wszystko to dzięki niebywałej ilości mostów i wysp.

 

Dodatkowo stale podkreśla się, że to właśnie rzeka ODRA ma szanse stać się największą atrakcją turystyczną stolicy regionu. Zauważamy jednak, że potencjał rzeki Odry jest nadal niewystarczająco wykorzystywany. Wielu mieszkańców Wrocławia nie zna jej historii i znaczenia Odry dla życia i funkcjonowanie miasta. Nadal wielu mieszkańców nie zna i nie używa poprawnych nazw mostów.Oznakowanie mostów od strony rzeki będzie zatem sprzyjało poznawaniu jej „zakątków”, zarówno przez mieszkańców jak i turystów.

 

Wspomniane tablice będą stanowić dodatkową atrakcję turystyczną, która ułatwi zwiedzanie Wrocławia z perspektywy Odry, co z pewnością wesprze ponowny rozwój żeglugi i kajakarstwa rzecznego. Ponieważ trudno przecenić wpływ rzeki na naszą aglomerację jesteśmy przekonani, że akcja „Opisywania Mostów Wrocławia” przyczyni się to budowy tożsamości mieszkańców z miejscem w którym żyją, jak również pozytywnie wzmocni turystyczną atrakcyjność miasta.
Projekt uzyskał rekomendację i poparcie Muzeum Miejskie Wrocławia

onwater
Projekt uzyskał rekomendację i poparcie Towarzystwa Miłośników Wrocławia

Copy_of_opisujemy_mosty_-_opinia_TMW