ODRA EDU&FUN

Fundacja OnWater.pl w roku 2015r,. rozpoczyna realizację wielu projektów aktywności wśród dzieci w ramach otwartego projektu ODRA EDU&FUN. U podstaw decyzji znalazły się stare, ale czasowo przytłumione przez rozwój „multimediów”, zasady budowania zdolności, umiejętności i talentów poprzez rozwój psychomotoryczny. W starym systemie edukacji funkcjonowały zajęcia ZPT – Zajęcia Praktyczno Techniczne.

 

1.„REGATY RYNNOWE” – EMOCJE, RYWALIZACJA, SPORT.

akademia wezlowZabawa wywodząca się z tradycji amerykańskich skautów. Aktywna, rozwijająca, emocjonująca zabawa dla dzieci i rodziców. Dziecko własnymi rękami ( lub przy wsparciu rodziców ) wykonuje model żaglówki z powierzonego zestawy typu „zrób to sam”. Następnie uczestniczą w zawodach. Dużo emocji, współpraca dziecko rodzic, budowanie więzi i emocji, rywalizacja, itp. Zabawa rozwijająca wyobraźnie przestrzenną i zdolności manualne. Wsparcie merytoryczne: MDK KOPERNIK, SKN Hydrologów i Hydrotechników.

 

2.„AKADEMIA WĘZŁÓW” – CIERPLIWOŚĆ, ROZWÓJ PSYCHOMANUALNY.

regaty rynnoweZabawa rozwijająca zdolności manualne w której równoprawnie uczestniczą rodzice i dzieci. Każdy uczestnik otrzymuje odcinek liny, z której na czas wykonuje wybrany węzeł żeglarski. Tego typu aktywność bardzo mocno rozwija w kluczowym dla rozwoju dziecka wieku zdolności manualne, co poprawia ogólny rozwój psychomotoryczny ze szczególnym uwzględnieniem komunikacji półkul mózgu odpowiedzialnych za wyobraźnię oraz sprawność manualną.

 

WAŻNE: Najlepsi uczestnicy otrzymują bezpłatny zestaw KIT „zadanie domowe”, Pakiet: książeczkę z wzorami węzłów oraz zestawem lin i akcesoriów do pracy w domu z rodzicami. Opieka merytoryczna: CSW BOMBRAM, HOW „STANICA”

 

3.SORTUJ ŚMIECI NA CZAS – RYWALIZACJA KTÓREJ CELEM JEST EDUKACJA EKOLOGICZNA.

banner_smieci

To projekt realizowany wspólnie z EKOSYSTEM sp. z o.o. we Wrocławiu. Szczególne ważne dla naszej fundacji są zagadnienia związane z promowaniem „postaw ekologicznych” wśród dzieci i młodzieży. Uczestnicy mają za zadanie zapoznać się z broszurą o metodzie sortowania śmieci otrzymanej od EKOSYSTEM, a następnie otrzymują pojemnik z różnymi śmieciami, które muszą rozsortować do pojemników zgodnie z zaleceniami. Każdy uczestnik otrzymuje upominki i nagrody. Tego typu aktywność w której połączona jest edukacja z rywalizacją jest najlepszą formą promowania postawy ekologicznej.

 

4.ZRÓB SOBIE T-SHIRT.

Ręczne malowanie farbami do tkanin koszulek z tematyką „wodniacką”. Chętni uczestnicy otrzymują farby, szablony, wałki i biała koszulkę. Potem już tylko zabawa i ćwiczenie zdolności u dzieci. Opieka merytoryczna: MDK KOPERNIK

 

5.REGATY MODELI STEROWANYCH RADIEM.
Super zabawa dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Rywalizacja z nagrodami.

 

6.EKO ZPT – EKOLOGICZNE ZAJĘCIA PRAKTYCZNO TECHNICZNE.
Cykl warsztatów dla dzieci i młodzieży odwołujące się i korzystające z najbardziej skutecznych metod rozwoju psycho-motorycznego.

Impreza  – III KARNAWAŁ ODRZAŃSKI
Data i miejsce: 28.06.2015r, Wyspa SŁODOWA  / Wrocław
Ilość uczestników
- Odwiedzających stoisko: ok: 850 osób
- Regaty rynnowe: około 300 osób
- Szkoła Węzłów: około 95 osób
Partnerzy / Przyjaciele / Organizatorzy:
Impreza  – VI TUMSKI CUP
Data i miejsce: 13.06.2015r, Wyspa Bielarska  / Wrocław
Ilość uczestników
- Odwiedzających stoisko: ok: 1200 osób
- Regaty rynnowe: około 400 osób
- Szkoła Węzłów: około 290 osób
Partnerzy / Przyjaciele / Organizatorzy
-    MKD Kopernik
Referencje