Międzynarodowa Konferencja na temat Transportu Wodnego Śródlądowego

30656204_1107705742703679_4836348975927787520_nWe Wrocławiu odbyła się Międzynarodowa Konferencja na temat Transportu Wodnego Śródlądowego, podczas której Kamil Zaremba w imieniu Fundacji OnWater.pl, opowiedział o rzece i budowie ośrodka edukacyjno-kulturalnego Odra Centrum, który będzie kuźnią przyszłych kadr żeglugi śródlądowej. Tutaj młodzież pozna historię żeglugi na Odrze, tutaj będzie mieć pierwszy kontakt z wodą, tutaj zakocha się w rzece na całe życie! W konferencji wzięli udział Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej RP oraz ministrowie i eksperci z całego świata.

I_LOVE_ODRA_biala_Fundacja_OnWater.pl

W dniach 18-19 kwietnia we wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia odbędzie się międzynarodowa konferencja „Żegluga Łączy”. Jej organizatorami są Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej oraz działająca w ramach ONZ Europejska Komisja Gospodarcza (UNECE). Na konferencji „Żegluga łączy” spotkają się wysocy rangą przedstawiciele międzynarodowych instytucji, liderów i decydentów zajmujących się rozwojem transportu. Podczas spotkania przedstawicieli środowiska międzynarodowego będą dyskutowane kwestie związanych z transportem wodnym śródlądowym w Europie, na świecie.

Podczas debat i sesji poruszone zostaną takie tematy jak rozwój infrastruktury, digitalizacja i szeroki dostęp do danych i informacji, ekologia transportu, edukacja w zakresie potrzeb sektora czy praca w branży żeglugowej.

SESJA IV – PRACA I EDUKACJA W ŻEGLUDZE ŚRÓDLĄDOWEJ
Jak zwiększyć atrakcyjność zawodu, poprawić jakość kształcenia i szkoleń, przedstawienie międzynarodowego naukowego podejścia do kształcenia zawodowego w sektorze.

DATA I MIEJSCE
19 kwietnia 2018 r. Centrum Kongresowe przy Hali Stulecia, godziny: 9:00-10:00

MODERATOR:

  • Christine Bader, Specjalistka, Sektor Morski i Transportowy (MARITRANS) w Departamencie Polityki Sektorowej
    (SECTOR), Międzynarodowa Organizacja Pracy

PRELEGENCI:

  • Joris Kerkhofs, Sekretarz Krajowy i Przewodniczący sekcji IN, Europejska Federacja Pracowników Transportu
  • Stanisław Wojciech Kostecki, Profesor Politechniki Wrocławskiej, Wydział Budownictwa Lądowego i Wodnego
  • Wojciech Ślączka, Profesor Akademii Morskiej w Szczecinie
  • Jens-Uwe Schröder-Hinrichs, Profesor, Światowy Uniwersytet Morski
  • Kamil Zaremba, Prezes Zarządu Fundacji OnWater.pl

Strona konferencji i pełna agenda >>


 

Odra Centrum - Fundacja OnWater.pl

Odra Centrum – Fundacja OnWater.pl

 

Odra Centrum będzie pierwszym wybudowanym na wodzie ośrodkiem edukacyjno-kulturalnym, w którym realizowane będą projekty edukacyjne dotyczące szerzenia wiedzy na temat Odry, ekologii, ochrony środowiska naturalnego rzek i akwenów. W ośrodku podejmowane będą również projekty kulturalne i społeczne, mające na celu budowania tożsamość społeczności lokalnej. Działania realizowane w ramach Odra Centrum prowadzone będą pod hasłem „Budujemy tożsamość Odrzan”. Odra Centrum jest jednym z projektów prowadzonych przez Fundację OnWater.pl. Oficjalne otwarcie obiektu planowane jest na maj 2019 roku. Więcej o Odra Centrum >>