Warsztaty Mała Szkutnia

Warsztaty Mała Szkutnia fundacji OnWater.pl

11 czerwca 2016 r. Fundacja OnWater.pl zorganizowała warsztaty Mała Szkutnia, w ramach obchodów Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Wszyscy bawili się doskonale – zbudowano masę fantastycznych, ekologicznych i oryginalnych łódek. Materiałami były kora, sznurek, drewno, płótno i dobre chęci :-)

 

Zobacz film i zdjęcia z tego wydarzenia:


Jak zrobić własną, papierową łódkę?

Ty też możesz zrobić własną łódkę – w domu! Postępuj zgodnie z instrukcją i zwoduj ją własnoręcznie!

 

Jak zrobić papierową łódkę - instrukcja. Fundacja OnWater.pl

Jak zrobić papierową łódkę – instrukcja

 

 


 

Już 11 czerwca 2016 r. odbędzie się we Wrocławiu jedna z najważniejszych imprez organizowanych w ramach Europejskiej Stolicy Kultury – FLOW 2016. Fundacja OnWater.pl będzie obecna podczas tego wydarzenia i w specjalnym pawilonie na Wyspie Bielarskiej przygotowała specjalne warsztaty dla dzieci oraz wszystkich miłośników Odry. To powrót do tradycji, historii i wspólnego spędzania czasu rodzin nad Odrą.

 

Flow jest wydarzeniem ukazującym historię budowy, zniszczenia i odbudowy miasta w XX wieku. Punktem centralnym projektu będzie rzeka Odra, płynny kręgosłup miasta, który przepływa przez jego historię, czasem w sposób przyjazny, innym razem ze złością. Odra i okoliczne parki, budynki i mosty znajdą się w centrum wielu wydarzeń performatywnych opowiadających historie XX-wiecznego Breslau/Wrocławia.

Warsztaty Mała Szkutnia logo

Warsztaty „Mała Szkutnia”

„Kiedyś, gdy byłem mały, łódki z kory strugałem, gdzie dziś są? Czy odnajdę je? Zgubione marzenia…” Dla osób odwiedzających Wyspę Bielarską fundacja OnWater.pl przygotowała pełną atrakcji Małą Szkutnię. Wszyscy chętni, dzieci i dorośli, będą mogli – korzystając z kory, sznurków i płótna – spełnić swoje marzenia o własnoręcznym wykonaniu łódki i zwodowaniu jej na Odrę. Łódki wykonane zostaną z ekologicznych materiałów takich jak kora, płótno, sznurek i drewno!

Historyczne pocztówki z Wrocławia

Kolejną atrakcją będzie stoisko z możliwością wykonania swojej autorskiej pocztówki z wykorzystaniem kolekcji starych, archiwalnych widokówek ze zbiorów fundacji OnWater.pl, która archiwizuje je od wielu lat. Dzięki temu młodzi wrocławianie (i nie tylko) będą mogli zobaczyć, jak wyglądał w dawnych latach Wrocław i okolice Odry. Dodatkową atrakcją będzie możliwość wypisania pocztówki i wysłania jej w świat wraz ze wspomnieniami z Wrocławia – Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

 

OnWater.pl_mala_szkutnia_01

O Fundacji OnWater.pl

Fundacja OnWater.pl realizuje projekty edukacyjne i kulturalne związane z promocją wiedzy na temat rzeki ODRA. Miasto Wrocław, posiadając unikalny w skali europejskiej układ hydrologiczny, jest związane na stałe z rzeką ODRA. To rzeka ukształtowała to miasto. Wszystko to dzięki niebywałej ilości mostów i wysp. Potencjał rzeki Odry jest nadal niewystarczająco wykorzystywany. http://onwater.pl/

 

Portal edukacyjny eOdra.pl

Propagowanie wiedzy o Odrze rozpoczynamy modułem ochrona środowiska, w którym znajdują się treści (lekcje), zadania oraz animacje prezentujące, czym dla człowieka jest woda oraz co zagraża jej czystości. W prosty, przejrzysty i przyjazny sposób omawiamy najpopularniejsze źródła zanieczyszczenia rzek, wskazując równocześnie, w jaki sposób nasze codzienne zachowania mogą szkodzić naturze. http://eodra.pl/

 

mapa_wyspa_bielarska

Data i miejsce

11 czerwca 2016 r. w godz. 11:00 – 19:00
Wrocław, Wyspa Bielarska, Pawilon Fundacji OnWater.pl

 

Strona wydarzenia:

https://www.facebook.com/events/1721896174715926/

 

Informacja prasowa [WORD] >>

 

FLOW 2016 - Europejska Stolica Kultury