Warsztaty Mała Szkutnia!

mala_szkutnia_dzien_odry

22 kwietnia 2017 r. w Światowy Dzień Ziemi Fundacja OnWater.pl zorganizowała warsztaty Mała Szkutnia. Na nadodrzańskich bulwarach wspólnie bawiliśmy się i poznawaliśmy naszą rzekę. Spotkanie miało pokazać Odrę jako miejsce rekreacji i wypoczynku, ale także ważny element środowiska i gospodarki. Podczas imprezy swoją prezentację miały liczne atrakcje Wrocławia. Głód można było zaspokoić w food truckach, a głód wiedzy podczas licznych warsztatów w strefach: miejskiej, żeglarskiej i ekologicznej czy gospodarczej. Dziękujemy wszystkim przyjaciołom fundacji, którzy pomogli zorganizować to wydarzenie – zwłaszcza fantastycznym ludziom ze stowarzyszenia SZTUK i SZUM . Nasi mali Szkutnicy zbudowali masę okazałych łódek!

 

Warsztaty „Mała Szkutnia”
Dla osób odwiedzających Bulwar Xawerego Dunikowskiego fundacja OnWater.pl przygotowała pełną atrakcji Małą Szkutnię. Wszyscy chętni, dzieci i dorośli, będą mogli – korzystając z kory, sznurków i płótna – spełnić swoje marzenia o własnoręcznym wykonaniu łódki i zwodowaniu jej na Odrę. Łódki wykonane zostaną z ekologicznych materiałów takich jak kora, płótno, sznurek i drewno.

 

 

Historyczne pocztówki z Wrocławia
Kolejną atrakcją będzie stoisko z możliwością wykonania swojej autorskiej pocztówki z wykorzystaniem kolekcji starych, archiwalnych widokówek ze zbiorów fundacji OnWater.pl, która archiwizuje je od wielu lat. Dzięki temu młodzi wrocławianie (i nie tylko) będą mogli zobaczyć, jak wyglądał w dawnych latach Wrocław i okolice Odry.

 

Bulwar Xawerego Dunikowskiego - widok w kierunku Ostrowa Tumskiego

Bulwar Xawerego Dunikowskiego – widok w kierunku Ostrowa Tumskiego

 

SZTUKiSZUM
Podczas tego wyjątkowego dnia oprawę artystyczną i ogromne wsparcie zapewnią zawsze uśmiechnięci członkowie wyjątkowego Stowarzyszenia SZTUK i SZUM

 

O Fundacji
Fundacja OnWater.pl realizuje projekty edukacyjne i kulturalne związane z promocją wiedzy na temat rzeki ODRA. Miasto Wrocław, posiadając unikalny w skali europejskiej układ hydrologiczny, jest związane na stałe z rzeką ODRA. To rzeka ukształtowała to miasto. Wszystko to dzięki niebywałej ilości mostów i wysp. Potencjał rzeki Odry jest nadal niewystarczająco wykorzystywany. http://onwater.pl/

 

Miejsce i termin
Data wydarzenia: 22 kwietnia 2017 (Światowy Dzień Ziemi)
Miejsce: Bulwar Xawerego Dunikowskiego
Godziny: 11.00-17.00

 

Informacja prasowa >>

Strona wydarzenia na Facebook >>